Kesintisiz Güç Kaynakları ve Elektrik Altyapı Sistemleri

Artifeks Bilişim, Türkiye’ nin ve dünyanın önde gelen Kesintisiz Güç Kaynağı markalarının distribütörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca bu ürünlerin kuruluşları için gerekli olan tüm kablolama, topraklama ve panolarının imalatı ve montajı konusunda anahtar teslim hizmet vermektedir. Bununla beraber Artifeks Bilişim, müşterilerinin mevcut ve gelecekteki güç ihtiyaçlarını hesaplayarak, kullanılması gereken UPS ve özellikleri konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Yedekli Sistemlerde ATS ve STS ürünlerinin seçimi, tedariği ve montajı konularında hizmet vermektedir.

Topraklama Çözümleri

Topraklama sistemleri insan hayatını korumak amaçlı olmakla beraber özellikle bilgisayar altyapı sistemlerinin sağlıklı çalışabilmesi için hayati önem taşımaktadır. Topraklamada yaşanacak sıkıntı, insan hayatına zarar vermese bile bilgisayarlar için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.
Artifeks Bilişim, topraklama sistemlerinde oluşabilecek arızaları yerinde inceleyerek sorunu bulacak ve müşterilerine çözüm sağlayacak uzman personellere sahiptir. Veri Merkezlerinde döşeme altı topraklama (SRG – Signal Reference Grid) oluşturulması ve Veri Merkezi bileşenlerinin uluslararası standartları uygun ürünlerle topraklanması ile ilgli proje ve uygulama hizmeti vermektedir.

Aydınlatma İç Tesisatı

Artifeks Bilişim, aydınlatma ve iç tesisat konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Konu ile ilgili proje çizimi, danışmanlık, proje uygulaması ve kontrolörlük hizmetleri bulunmaktadır.
Veri Merkezleri özelinde uluslararası standartlaaa uygun aydınlatma yapısının ölçümü, tasarımı ve uygulaması hizmetlerinden biridir.

Güvenlik Kamera Altyapısı ve Geçiş Kontrol Sistemleri

Artifeks Bilişim, güvenlik kamerası ve Geçiş Kontrol Sistemi uygulamalarında tüm saha kazı, kablolama ve montaj ve devreye alma hizmetini sağlayacak personel ve bilgi birikimine sahiptir. Veri Merkezleri için kartlı ve şifreli geçiş, retina tarama, parmak izi tanıma vb. tüm sistemlerin seçimi ve tedariği, Veri Merkezi kapılarına standartlara uygun şekilde montaj hizmeti sağlanmaktadır.

Teknolojik İnşai İşler

Artifeks Bilişim, Veri Merkezi, dağıtım odası vb. teknoloji mahallerinde antistatik epoksi kaplama, yanmaz boya, yükseltilmiş döşeme ve paslanmaz rampa, yükseltilmiş döşeme deprem gergileri, yangına dayanıklı duvar imalatları, yüksek perfore ve açıklığı ayarlanabilir döşeme menfezi, klima elektrik panosu ve kabinet sistemlerinin sabitleme ve gergi imalatları standartlara uygun şekilde uzman ekiplerce yapılmaktadır.

Kabinet Sistemleri

Artifeks Bilişim, Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen kabinet üreticilerinin çözümlerini muhtelif projelerinde başarı ile uygulamıştır. Proje özel açık çatı (open frame), Kablolama Kabineti, Sunucu Kabineti, Kabinet iç aksesuarları, İzlenebilir ve/veya yönetilebilir PDU (Power Distribution Unit), Koridor Kapama Uygulamaları, Koridor Otomatik ve Elektrikli Kapı Sistemleri konularında yerli ve yabancı üreticilerin ürünlerinin tedarik ve montajını yapmakta, mevcut sistem odalarının soğuk veya sıcak koridora uyumlulaşltırılması çalışmalarını yürütmektedir.

KabloTaşıma Sistemleri

Döşeme Altı Kablo Tavaları, Kabinet Üstü Kablo Meridvenleri, Kabinet Üstü Tel Tavalar ve Fiber Optik Kablo Kanalları proje, tedarik ve uygulaması tecrübeli ekipler tarafından yapılmaktadır.

İklimlendirme Sistemleri

Hassas Kontrollü İklimlendirme Sistemlerinde ürün seçimi ve konumlandırılması aktif cihazların (sunucu switch vb.) sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması açısından önemlidir. İklimlendirme sistemleri müşteri ihtiyaç ve büyüme planları doğrultusunda seçimi yapılarak mekanik tesisat (bakır boru, drenaj hattı ve temiz su tesisatı), elektrik montaj ve devreye alma hizmetleri anahtar teslim olarak sağlanmaktadır. Eş yaşlanma rotasyon, IP network üzerinden bağlantılar ve bunların diğer izleme ve yönetim sistemleri ile entegrassyonu Artifeks Bilişim tarafından sağlanmaktadır.

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Çevre Dostu NOVEC1230 veya FM200 söndürme sistemlerin, konvansiyonel algılama sistemlerin, hava örnekleme sistemleri ürün seçim, tedarik ve uygulaması uzman personelleri nezaretinde yapılmaktadır. Kritik bir altyapı bileşeni olan yangın sistemlerinde mutlaka sertifikalı ve yanmaz ürünlerle sızdırmazlık yalıtımı ve sonrasında oda kaçak testi yapılarak ve raporlanarak altyapı müşterilerine teslim edilmektedir.

Ortam İzleme Sistemi ve Datacenter Altyapı Yönetim Yazılımı

Ortam İzleme Sistemlerinde Türkiye’nin önde gelen üretici sistemlerinin müşteri ihtiyacına yönelik olarak seçimi, tedariği ve uygulaması Artifeks Bilişim tarafından yapılmaktadır. Yine müşterilerilerinin envanter, güç, kapasite vb. yönetim beklentileri doğrultusunda DCIM sistemlerinin seçimi ve entegrasyonu da Artifeks Bilişim uzman personeli tarafından yapılmaktadır.